Nature hikes in Slītere National Park

Spring hike (May 6th, 2024)

No Priežu takas stāvlaukuma devāmies uz Ragmežu kalniem, tad uz Dumbrkalniem, melno priežu audzi, Dumbru mājvietu, tālāk uz augstāko stāvkrasta posmu Irbes šauruma piekrastē. Tālāk gājām pa Jaunstamstu gravu, apskatījām vairāku, turpat 40 gadu senu, degumu teritoriju. Nolikām ziedus izdemolētajos, aizmirstajos Vācu kapos un pa Ventiņa ceļu, garām Loikodrekam, nonācām skaistajā Vecročupītes gravā. Tad jau Vaides dīķis, pie kura savu gājienu beidzām, bija jau ar roku aizsniedzams. Baudījām dabu, skatījām dzīvnieku darbības liecības, skatījām un klausījāmies putnus debesīs un mežā.

Liels paldies Vilnim Skujam par dabas pārgājiena vadīšanu un izzinošajiem dabas stāstiem!

Maršruta garums ~10 km. Laiks 4,5 st.

Winter life in Slītere (December 26th, 2023)

Ziema ir neatņemama Latvijas dabas sastāvdaļa. Katrs to zina, ka tā nāk ar salu, sniegu un ledu. Daļa no dzīvniekiem šo aukstuma periodu aizvada siltākās zemēs. Citi dodas ziemas guļā. Bet vēl citi - par spīti temperatūras aukstumgrādiem meža takās un upju līkumos rosās aizvien. Par to liecina pēdu nospiedumi sniegā. Lūk, vilks aizgājis ātriem soļiem. Bet te pa ledu – ūdrs. Caunas lēcieni, briežu lielās strīpas – viss mežs nostaigāts. 

Par dzīvību ziemā liecina arī klusa zeltgalvīšu sasaukšanās koku zaros. Dzeņu klauvējieni pa sausa stumbeņa galu. Un tur augstu virs koku zariem pārslīd jūras ērgļa spārnu ēna. Slīteres Nacionālā parka mežs ir dzīvs arī ziemā!

Šis ir pārgājiens sniegotos bezceļa apstākļos gar Mazirbes upes līkločiem no Pēterezeriem līdz jūrai. Nezinām, kā šogad Ziemassvētkos būs ar sniega centimetriem. Taču iebrišana mežā, kangaros un vigās, prom no ikdienišķiem ceļiem, dažādi meža vingrinājumi ar šķēršļiem “krustām, šķērsām, augšā, lejā” un visam pāri sarunas par to, kas notiek šeit Ziemeļkurzemes dabā ziemas vidū – tas ir pilnīgi droši. Jāģērbjas atbilstoši laikapstākļiem, jāņem vērā, ka lielāko daļu laika pavadīsim kustībā. Omulīgākam garastāvoklim obligāti līdzi ir ņemama silta tēja un kaut kas garšīgs pusdienošanai brīvai dabā. Dabas pārgājienu vadīs Kristaps Vilks, Slīteres Nacionālā parka eksperts.

Sākums: Pēterezera dabas takas auto stāvlaukumā, plkst. 10:30.
Noslēgums: Mazirbē, pie Lībiešu tautas nama (šoferīšus nogādāsim atpakaļ pie auto).

Autumn in the forest (November 4th, 2023)

Mēs uzsākam jaunu tradīciju - PĀRGĀJIENS DABĀ.

4. novembrī pirmā tikšanās-  "Rudens mežā". Pārgājiena mērķis ir parādīt mežu visgarlaicīgākajā gada periodā. Meklēsim vēl palikušās sēnes, medņa mēslus, zvēru pēdas un briežu ragus. Šajā laikā meža fonā brīnisķīgi izceļas sūnas un ķērpji, kuri citos gada laikos "slēpjas" zem augu maskas. Pārgājienu vadīs biologs Ritvars Rekmanis.

Starta vieta - Košraga "Pītagi" - 10.00 un 14.00.

Maršruta garums  3-4 km. Grūtības pakāpe vidēja.  Līdzi var ņemt gan ūdeni, gan uzkodas. Nav vecuma ierobežojuma, bet ar bērnu ratiņiem pārvietoties nebūs iespējams.

Cart

Cart is empty.